Pikniki rodzinne u Rudniczanek to już tradycja

Pikniki rodzinne u Rudniczanek to już tradycja

Kobiety w każdej społeczności wykazują się nie tylko coraz to większą aktywnością w biznesie, ale również w działalności społecznej. Podejmują wyzwania tworzenia własnych firm, ale też angażują się w pracę na rzecz innych, świetnie łączą pracę zawodową z życiem prywatnym, prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci. „Rudniczanki” to przykład takiej aktywności i działań na rzecz lokalnej integracji.

Pierwszy festyn pod nazwą „Majówka Sołectw” odbył się 20 maja 2018 r. na placu przy zrewitalizowanej remizie strażackiej w Rudnikach. Organizatorem pikniku było właśnie Koło Gospodyń Wiejskich „Rudniczanki”. Kolejny zorganizowano w roku w roku 2019. W 2020 roku z wszystkim znanych powodów festyn nie mógł się odbyć, ale zaległości odrobiono w tym roku przy okazji wrześniowego „Festynu u Rudniczanek”.

I tym razem niedzielny festyn był świetną okazją do spędzenia miłego popołudnia w gronie przyjaciół i znajomych po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. „Rudniczanki” przygotowały się - jak zawsze - do festynu perfekcyjnie. Nie tylko pięknie udekorowano scenę, ale przygotowano wiele atrakcji, w tym mini turniej tenisa stołowego, stoiska gastronomiczne, degustację potraw. Oprócz przyjemności dla podniebienia były także przyjemności dla ducha: popisy artystyczne i wokalne KGW „Rudniczanki”, przegląd młodych talentów. Świetnie bawiły się również dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji: konkursy, dmuchańce, zabawy z animatorem.

Chociaż lato ma się ku końcowi, organizatorom sprzyjała słoneczna i ciepła pogoda, a zabawa przy muzyce trwała do późnych godzin wieczornych.

Koło Gospodyń Wiejskich „Rudniczanki” funkcjonuje od grudnia 2017 r. i działa bardzo aktywnie, promując Rudniki i gminę Koniecpol. Do Koła należą Panie w różnym wieku, ale młodość w połączeniu z doświadczeniem potrafi dobrze współpracować i uzupełniać się.