Podsumowanie tygodnia w Koniecpolu

Podsumowanie tygodnia w Koniecpolu

Dom Kultury wznowił zajęcia stacjonarne, zakończono budowę kolejnego etapu kanalizacji w gminie,  uzyskano ostateczne pozwolenie na budowę i zawarto umowę z wykonawcą na realizację prac związanych z przeniesieniem Pomnika Katyńskiego. Co jeszcze wydarzyło się w ubiegłym tygodniu w Koniecpolu?

OSTATNI TYDZIEŃ W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE:

- Od 24 maja Dom Kultury wznowił zajęcia stacjonarne, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

- Minął kolejny tydzień szczepień przeciw COVID-19 i działalności gminnego punktu szczepień funkcjonującego w budynku Centrum Społeczno-Kulturalnego przy ul. Szkolnej.

- Rozpoczęto prace przygotowawcze związane z budową kolejnych dróg na osiedlu „Słowik”. W ubiegłym tygodniu przekazano plac budowy dla inwestycji. Projekt dofinansowany z RFIL obejmuje przebudowę układu drogowego o długości 1681 mb, obejmującego ulice: Fredry, Boya - Żeleńskiego, Gruszeckich, Krasińskiego i Norwida, w Koniecpolu.

- Zakończono budowę kolejnego etapu budowy kanalizacji w gminie w ramach projektu unijnego współfinansowanego z EFRR. Projekt obejmował ulice lub fragmenty ulic: Łąkowa, Jodłowa, Wesoła, Akacjowa, Topolowa, Bukowa, Brzozowa, Górna, Słowik, Willowa.

- Złożono wniosek do NFOŚiGW o dofinansowanie budowy przedszkola.

- Uzyskano ostateczne pozwolenie na budowę i zawarto umowę z wykonawcą na realizację prac związanych z przeniesieniem Pomnika Katyńskiego.

- Trwały prace projektowe przebudowy ulicy Stawowej w Koniecpolu.

- Zakończono remont dachu budynku komunalnego w Oblasach.

- Zakończono remont chodnika przy ulicy Zachodniej w Koniecpolu.

- W OSP Koniecpol II odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze i zostały wybrane nowe władze Stowarzyszenia.

- Zlecono prace związane z utwardzeniem ścieżki łączącej ulicę Kościuszki z ulicą Zachodnią.

- Coraz aktywniej! Nad zalewem obchodzono Dzień Dziecka! Były animacje, gry i zabawy, szczudlarze, dmuchańce, malowanie twarzy, mim na bicyklu, pokaz baniek mydlanych.