V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Autor Zofia Kaniewska
V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

W marcu 2021 roku odbyło się V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Koniecpolu włączyła się w tę, promującą Jeżycjade Małgorzaty Musierowicz, inicjatywę czytelniczą.

Jeżycjada – powieść mieszcząca się w 23 tomach – opowiada o losach najbardziej znanej poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. To nie tylko wzruszająca i humorystyczna opowieść o losach fascynującej rodziny – w Jeżycjadzie znajdujemy wartościowe przesłania, wątki historyczne, społeczne i polityczne. Powieść jest przepełniona emocjami, przenosi czytelników w świat miłości i zrozumienia. Pozwala poczuć niezwykłą, urzekającą atmosferę i ciepło rodzinne – i to jest jej siła, bo w literaturze szukamy mądrości, szacunku i niebanalnego humoru.

Po Jeżycjadę sięgają całe pokolenia, poszczególne części zna niejedna prababcia, babcia, matka i córka. Przez lata tworzenia Jeżycjady Małgorzata Musierowicz zdobyła rzeszę oddanych czytelników. Jednym z wiernych czytelników Jeżycjady był Czesław Miłosz.

Oddanych czytelników ma Małgorzata Musierowicz i wśród KONIECPOLAN dlatego mogłyśmy liczyć na szeroki odzew naszego społeczeństwa.

Czytano fragmenty ulubionych tomów w bibliotece przez nauczycieli, czytelników, uczennice z kl. VII i VII SP nr 2 w Koniecpolu , zaciszu domowym, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Bogumiłku oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Koniecpolu.

Za udział i zaangażowanie Wszystkim serdecznie dziękujemy.