Z życia Szkoły Podstawowej nr 1

Autor Małgorzata Jarnecka, Klaudia Mysłek, Monika Borowiec
Z życia Szkoły Podstawowej nr 1

Po feriach i kilkumiesięcznej nauce zdalnej uczniowie najmłodszych klas wrócili do szkoły. Dzieci z radością spotkały się z nauczycielami i przede wszystkim z rówieśnikami. Nasza szkoła ponownie zaczęła tętnić życiem. Klasa II b zaprezentowała swój kunszt aktorski w przedstawieniu „Zimowa baśń”. Na czas przedstawienia klasa zamieniła się w kameralną salę teatralną, a mali artyści z wielkim przejęciem wcielili się w swoje role.

Klasa III b wirtualnie odbyła podróż samolotem z Koniecpola do Krakowa, na pokładzie którego przybyłych pasażerów witała sympatyczna stewardesa i steward. Uczniowie klasy I zostali uroczyście wprowadzeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej, dzięki czemu mogą samodzielnie odkrywać świat bajek i baśni oraz zgłębiać tajniki wiedzy. Spotkali się również z bohaterem bajki Sponge Bob, który przypomniał im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i co zrobić, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

W naszej szkole nie tylko może się uczyć, ale także dobrze bawić.

Dzień 15 lutego upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni, a dominującym kolorem tego dnia była czerwień. A wszystko to z okazji Walentynek. To nasi najmłodsi uczniowie pamiętali o tym święcie.

Harry Potter, Klaun czy Czarownica to postaci, które można było spotkać na szkolnym korytarzu z okazji zakończenia karnawału. Tego dnia była bajkowo i bardzo kolorowo.

A kiedy zawitała do nas zima, taka prawdziwa – ze śniegiem i mrozem uczniowie zamienili salę gimnastyczną na boisko szkolne. Szalonym zabawom nie było końca.

GROMADA ZUCHOWA

Z początkiem obecnego roku szkolnego w naszej szkole swoją działalność  rozpoczęła drużyna harcerska, która w obecnej sytuacji nie może funkcjonować na pełnych obrotach. Jednak chętne harcerki już zapowiadają pomoc przy prowadzeniu zbiórek dla naszej nowej gromady zuchowej. Pierwsze zetknięcie dzieci z harcerską przygodą to zazwyczaj zbiórki w gromadzie. Zuchy są bardzo aktywne – każda zbiórka łączy ze sobą elementy ruchowe, jak i zadania intelektualne, na spostrzegawczość, sprawność manualną czy zmysł artystyczny. Metodyka zuchowa jest tak skonstruowana, że umożliwia zarówno rozwój w grupie, jak i indywidualnie.

Przed nami wiele ciekawych tematów, rozmów, dyskusji, które uczą empatii, dyscypliny oraz cierpliwego słuchania innych. Zuchom, jak i wszystkim członkom ZHP, bliskie jest przebywanie z naturą oraz bycie aktywnym, dlatego też z niecierpliwością czekamy na wiosnę, wtedy większość zbiórek będzie odbywała się na świeżym powietrzu. Gdy sytuacja epidemiologiczna się poprawi,  czekają nas biwaki, wyjazdy, ogniska, które z pewnością pozostaną na długo w pamięci najmłodszych uczniów.

Kilku zuchów wzięło udział w konkursie plastycznym „Braterstwo oczami zucha”, który zorganizowany został z okazji Dnia Myśli Braterskiej przez Hufiec Szczekocińsko – Włoszczowski, zajmując w nim wszystkie czołowe miejsca:

I miejsce – Kalina Leśniak

II miejsce – Kacper Błaszczyk

III miejsce – Amanda Król i Inez Król

GRATULUJEMY!

Fot. Szkoła Podstawowa nr 1