Nowe wozy bojowe dla jednostek OSP

Nowe wozy bojowe dla jednostek OSP

Przypomnijmy, iż w październiku gmina otrzymałą dotację i podpisała umowę o dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości zakupu dwóch wozów bojowych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej: Koniecpol II i Stary Koniecpol.

Przed świętami podpisano umowę z Ochotniczą Strażą Pożarną Warszawa Wesoła i RENAULT z roku 2002 o przebiegu około 22 tys. km trafiło do OSP Koniecpol II. W dniu 16 grudnia 2020 r. rozstrzygnięto postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego i wybrano do zakupu pojazd pożarniczy marki MAN z 2002 roku za cenę 144 900,00 zł dla OSP Stary Koniecpol.

Mając dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości podpisaliśmy w pierwszej kolejności umowę na zakup ciężkiego wozu bojowego z OSP Warszawa Wesoła, który przed świętami  trafił do OSP Koniecpol II – mówi burmistrz Ryszard Suliga. W tej chwili trwa procedura wprowadzania pojazdu do systemu bojowego jednostki. W dniu 16 grudnia 2020r. rozstrzygnięto postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego i wybrano do zakupu pojazd pożarniczy marki MAN, rok produkcji: 2002 za cenę 144 900,00 zł dla OSP Stary Koniecpol. Drugi samochód jest w drodze do Koniecpola.

Pieniądze na zakup pojazdów w wysokości 300 000 zł pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, na który składają się środki pozyskane od sprawców przestępstw. Są wśród nich m.in. potrącenia z wynagrodzeń pracujących więźniów czy środki z nawiązek sądowych.