Coraz bliżej święta...

Coraz bliżej święta...

Zrobiło się jakby weselej i cieplej, choć za oknami nie ma śniegu, a rzeczywistość nas nie rozpieszcza. Świętom tradycyjnie towarzyszy wspólna choinka i iluminacje. Tegoroczne świąteczne ozdoby z powodu pandemii i konieczności ograniczania wydatków budżetowych są na pewno skromniejsze.

W Koniecpolu pojawiły się już świąteczne ozdoby i czuć klimat Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego 2021 Roku. W tym roku Urząd Miasta i Gminy przygotował trochę inne dekoracje niż tradycyjne, jakie można było oglądać co roku. Mowa o świątecznych projekcjach jakie tydzień temu pojawiły się na elewacji Szkoły Podstawowej nr 2, a od wczoraj na budynku Miejskiej Przychodni Zdrowia przy ul. Armii Krajowej. Na Rynku stanęła już choinka chociaż bez uroczystej i radosnej oprawy corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Wiele samorządów ograniczyło budżety na świąteczny wystrój ulic – mówi burmistrz Ryszard Suliga. Nie chcąc jednak całkowicie z nich rezygnować postanowiliśmy w tym roku uświetnić ten wyjątkowy czas obrazami świetlnymi w świątecznym klimacie, które wieczorem pięknie się prezentują na naszych gminnych budynkach. Niech przynajmniej te wizualizacje i magia światła wynagrodzą Państwu ten szczególny rok.