Święto Niepodległości inne niż wszystkie poprzednie

Święto Niepodległości inne niż wszystkie poprzednie

W związku z epidemią koronawirusa prawie wszystkie wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości zostały przeniesione do sieci. Nie odbędą się zatem obchody w takiej formule jak w latach poprzednich. Jednak wszyscy mogą włączyć się w świętowanie we własnych domach online.

W Koniecpolu planowane jest zapalenie zniczy pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, które jednak w tym roku będzie miało charakter nieoficjalny. Pomnik oraz inne miejsca pamięci zostały już udekorowane chryzantemami oraz flagami narodowymi.

O godzinie  8:00 odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Michała Archanioła, a następnie skromna delegacja z Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol zapali znicze pod pomnikiem.

Następnie o godzinie 12:00 można przyłączyć się do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Wystarczy włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych. Do wspólnego hymnu można też przyłączyć się wchodząc na stronę internetową gov.pl.

Po godz. 12:00 – zaraz po wspólnym odśpiewaniu hymnu - rozpoczyna się Wirtualny Festiwal Niepodległości na Krakowskim Przedmieściu transmitowany na żywo w Internecie. Szczegóły na www.niepodlegla.gov.pl