Podróże Jeża ze Zgierza w Przedszkolu nr 1

Autor Monika Gieroń
Podróże Jeża ze Zgierza w Przedszkolu nr 1

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Podróże Jeża ze Zgierza ” realizowany był w Przedszkolu nr 1 w roku szkolnym 2019/2020. Brała w nim udział grupa 3-4-latków „MALUCHY”. Projekt został zrealizowany w formie zabaw dydaktycznych, ruchowych, muzycznych, plastycznych, zajęć edukacyjnych oraz wycieczek i spacerów.

Jeż ze Zgierza zapraszany był na różne uroczystości przedszkolne i środowiskowe. Uczestniczył w codziennym życiu grupy i był jego nieodłączną częścią. Nasz cudowny bohater projektu brał również udział w nauczaniu zdalnym.

Wspólnie z dziećmi i rodzicami poznał ciekawe miejsca naszego miasta i okolic, stworzył prezentację multimedialną „Moja okolica mnie zachwyca”, wziął udział w konkursie plastycznym „Jeż Podróżnik-wykonanie gry planszowej”, w konkursie recytatorskim „Koniecpol-Zgierz”, zaprojektował pocztówkę miejscowości Koniecpol.

Uczestniczył w zajęciach kulinarnych - „Ciasta, ciasteczka, potrawy wielkanocne”, lody sorbetowe, degustacja owoców lata. Towarzyszył dzieciom w Dniu Dziecka, w dniu urodzin, w piaskownicy, wszelako rozumianej edukacji i zabawie.

Jeżyk dbając o bezpieczeństwo Maluszków podczas wakacji udzielił wszelkich rad, wskazówek, zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Po czym z walizką pełną wspomnień, plecakiem wspólnych zdjęć i pamiętnikiem wspaniałych historii powrócił do rodzinnego miasta Zgierz. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Udział w projekcje dostarczył nam wiele radości, uśmiechu, niespodzianek, nauki. Maluszki meldują wykonanie zadania i zrealizowanie założonych celów.

Fot. Przedszkole nr 1