Warsztaty z dobrego odżywiania. Lewoskrętna witamina C

Warsztaty z dobrego odżywiania. Lewoskrętna witamina C

Tym razem o kolejnym micie. Jeśli witamina C to koniecznie lewoskrętna?

- O lewoskrętnej witaminie C jest głośno od dłuższego czasu. Suplementy diety zawierające w składzie tę „witaminę” są dziesiątki razy droższe od „zwykłej” witaminy C. Od lat na rynku pojawiają się różnego rodzaju nie działające suplementy i od lat jest na nie zbyt. Nic więc dziwnego, że produkowane są coraz to nowe - mówi Jolanta Masłowska.

Zatem, witamina C to kwas L-askorbinowy. Kwas l-askorbinowy jest prawoskrętny (oznacza to, że skręca światło spolaryzowane w prawo). Jeżeli ktoś reklamuje swoją witaminę C jako najlepszą bo lewoskrętną, mija się z prawdą ponieważ nie ma takiej substancji (poza kwasem d-askorbinowym, który jest lewoskrętny, ale nie jest on witaminą). Nie ma kilku rodzajów witaminy C. Jest jedna. Jest nią kwas l – askorbinowy. Dlatego w tym przypadku nie widzę ani jednego powodu aby zamiast 5-10 zł wydawać 100zł.

Jolanta Masłowska (Wielek) – dietetyk z ukończoną  specjalizacją kliniczną. Tytuł magistra zdobyła na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Lekarskim o kierunku dietetyka. - Dietetyka i zdrowy styl życia jest dla mnie ogromną pasją od wielu lat. Uwielbiam udowadniać, że zdrowe żywienie nie musi być skomplikowane, a  dieta to nie wyrzeczenia i głód. Bardzo ważne jest dla mnie zapobieganie  chorobom dietozależnym, ale również wspomaganie leczenia już  występujących chorób – powiedziała Jolanta Masłowska.

Przyjmuje w Gabinecie Dietetycznym - NZOZ MEDICO Praktyka Lekarzy Rodzinnych i Specjalistów, Tychy, ul. Narcyzów 24

https://www.medico.tychy.pl

Rejestracja pod numerem telefonu 509 891 388.