Wnioski w ramach Czystego Powietrza bez wychodzenia z domu

Wnioski w ramach Czystego Powietrza bez wychodzenia z domu

Zgodnie z zapowiedziami, 10 czerwca 2020 r. uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. E-wnioski są już dostępne w serwisie gov.pl - czytamy na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak podkreśla NFOŚiGW od teraz bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu.

Wystarczy wejść na: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy - czytamy.

Przypomnijmy, że od 15 maja ruszyła nowa odsłona programu "Czyste powietrze". Dokonano znaczących uproszczeń procedur związanych z uzyskiwaniem dotacji. Uproszczono formularz wniosku, tak by jego wypełnienie zajmowało możliwie najmniej czasu i wymagało złożenia jedynie niezbędnych załączników.

Informacje na temat Programu "Czyste powietrze" można uzyskać w punktach konsultacyjnych WFOŚiGW w następujących lokalizacjach:

  1. Katowice, ul. Wita Stwosza 2 (punkt czynny w poniedziałki od 7.30 do 17.00, od wtorku do piątku od 7.30 do 14.30) 
  2. Bielsko - Biała, ul. Legionów 57 (punkt czynny w dni robocze w godzinach od 9:00 do 14:00)
  3. Częstochowa, ul. Jana III Sobieskiego 7 (punkt czynny w dni robocze w godzinach od 9:00 do 14:00)
  4. Punkty przyjmowania wniosków w Gminach: Punkty przyjmowania wniosków w ramach Programu „Czyste powietrze”

Infolinia programu "Czyste powietrze": 32 60 32 252

email:  

Warto zapoznać się również z informacją o zasadach pracy zdalnej w WFOŚiGW w Katowicach, w związku z COVID-19:

https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci-wyroznione/9-aktualnosci/2549-zmiana-organizacji-pracy-w-wfosigw-w-katowicach-w-zwiazku-z-covid-19.html

Źródło: na podstawie nfosigw.gov.pl i wfosigw.katowice.pl