Akademia Czystego Powietrza – webinaria o nowych zasadach dofinansowania inwestycji w programie „Czyste Powietrze” od 11 maja

Akademia Czystego Powietrza – webinaria o nowych zasadach dofinansowania inwestycji w programie „Czyste Powietrze” od 11 maja

W poniedziałek 11 maja rozpoczyna się cykl bezpłatnych webinariów Akademia Czystego Powietrza, m.in. o nowych zasadach dofinansowania inwestycji w programie „Czyste Powietrze”, który od 15 maja rusza w nowej, uproszczonej wersji.

Nowe zasady dofinansowania inwestycji w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze" wraz z prezentacją uproszczonego wniosku o dotację, szkolenia z nowoczesnych technik grzewczych i termomodernizacji budynków oraz obowiązujące przepisy prawne - to tematy, którymi rozpocznie się cykl bezpłatnych webinariów pod nazwą #AkademiaCzystegoPowietrza.

Szkolenie adresowane są do instalatorów, doradców energetycznych i firm z branży budowlanej. Kolejne webinaria, których będzie w sumie kilkanaście, zaplanowano do lipca.

Pomysł webinariów zrodził się jako odpowiedź na sytuację wywołaną COVID-19, która spowodowała przestój w działalności gospodarczej wielu firm. Przez Akademię Czystego Powietrza chcemy dotrzeć do szerokiego grona podmiotów świadczących usługi wspierane przez program "Czyste Powietrze" oraz doradzających beneficjentom. Akademia ma podnosić wiedzę na temat dostępnego wsparcia dla przyjaznych środowisku rozwiązań dotyczących zaopatrzenia budynków w energię - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka.

NFOŚiGW poinformował, że pierwsze webinarium - dotyczące nowych zasad w programie "Czyste Powietrze" - odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 12. Po to, by wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/formularze/

Szkolenie poprowadzą eksperci z Wydziału Czystego Powietrza NFOŚiGW, którzy wprowadzą wszystkich zainteresowanych również w kwestie związane ze sposobem składania wniosków o dotacje w nowym "Czystym Powietrzu".

Nabór wniosków o dofinansowanie na nowych zasadach rozpocznie się 15 maja br. Beneficjenci uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania mogą liczyć na wsparcie do 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła - wtedy można dostać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie 30 tys. zł.

NFOŚiGW zaznaczył, że będzie można finansować przedsięwzięcia rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, przy czym data ich rozpoczęcia nie może być wcześniejsza niż 15 maja br., a zmieniona wersja programu umożliwia także wsparcie inwestycji już zakończonych.

Więcej informacji o programie "czyste Powietrze" można znaleźć na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl

Źródło: nfosigw.gov.pl

Fot. pixabay.com