Niższe stawki podatku od środków transportu w Koniecpolu

Niższe stawki podatku od środków transportu w Koniecpolu

Obniżanie podatków od środków transportu to rodzaj inwestycji w gminach. Zachęcają bowiem inwestorów, w tym przypadku firmy przewozowe, do prowadzenia działalności na ich obszarze. Dzięki stworzeniu korzystnych warunków dla biznesu, gminy przyciąga do siebie nie tylko firmy transportowe, ale także firmy leasingowe. 

Od 1 stycznia 2020 roku w Koniecpolu obowiązują niższe stawki podatku od środków transportu, które należą do jednych z najniższych w powiecie częstochowskim, a nawet w kraju. 

Wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom, na wniosek burmistrza Ryszarda Suligi, Rada Miasta w Koniecpolu znacznie obniżyła stawki podatku od środków transportowych. Zadecydował o tym rynek i działania na rzecz wsparcia przedsiębiorców.

Chcieliśmy zatrzymać u siebie przedsiębiorców – przewoźników, którzy przenoszą się zawsze tam, gdzie mogą zapłacić mniejszy podatek od środków transportu – mówi Monika Starczewska, skarbnik gminy. Zyskują w ten sposób samorządy, które oferują atrakcyjniejsze stawki. Zapraszamy zatem wszystkie firmy do rejestrowania swojej działalności na terenie Gminy Koniecpol. Stawki podatku w ujęciu porównawczym przedstawiono w załączniku.