Mikołajki i inne uroczystości w Przedszkolu nr 2

Autor Bożena Rał, Inga Staszowska
Mikołajki i inne uroczystości w Przedszkolu nr 2

Listopad i grudzień to miesiące, w których przedszkolaki obchodzą wiele ważnych uroczystości, takich jak Dzień Postaci z Bajek, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki i Mikołajki. W Dniu Postaci z Bajek, obchodzonego 5 listopada, Przedszkole nr 2 odwiedziły księżniczki, rycerze i bohaterowie współczesnych bajek, ponieważ jest to również dzień urodzin Walta Disneya – najsłynniejszego twórcy bajek dla dzieci. W Dniu Misia natomiast wizytę przedszkolakom złożyły pluszowe misie.

Podczas tych dni dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie oraz balu Kopciuszka i misiowej dyskotece. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały mały słodki upominek.

Andrzejki zostały zorganizowane w 29 listopada. Nasi wychowankowie brali udział w andrzejkowych wróżbach – każdy był ciekaw swojej przyszłości, a następnie tańczyły podczas zabawy andrzejkowej przy znanych i lubianych utworach.

Najważniejszy i długo wyczekiwany dzień w życiu każdego przedszkolaka to wizyta św. Mikołaja. Odwiedził nas 5 grudnia wraz ze swoimi pomocnikami – Śnieżynką i Elfem. W oczekiwaniu na św. Mikołaja dzieci uczestniczyły w zabawach zaproponowanych zabawach przez jego pomocników. W końcu nastąpiła wyczekiwana chwila – przybył najważniejszy Gość, który każdemu dziecku wręczył wymarzony prezent. To był naprawdę wyjątkowy dzień.

Fot. Przedszkole nr 2 w Koniecpolu