Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny

Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny

Lubisz wyjazdy weekendowe? Dzięki akcji  Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej można skorzystać ze specjalnie przygotowanych ofert turystycznych w obniżonych o 50% cenach. Ponad tysiąc atrakcji turystycznych, kulturalnych i gastronomicznych przygotowano na "Weekend za pół ceny", który odbędzie się w dniach 22-24 listopada br.

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY to ogólnopolska akcja promocyjna, do której przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach.

Organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną  akcja odbywa się dwa razy do roku poza głównym sezonem turystycznym, począwszy od 2016 r. i jest skierowana do branży turystycznej i turystów. W akcji biorą udział nie tylko hotele, pensjonaty, obiekty agroturystyczne, lecz także SPA, restauracje, muzea, teatry czy firmy transportowe, które oferują swoje usługi i atrakcje w cenie o połowę niższej niż normalnie. Jest to działanie promocyjne, mające na celu przedłużenie sezonu turystycznego w Polsce i propagowanie udziału turystów krajowych i zagranicznych w wyjazdach turystycznych na terenie Polski. W ramach Akcji podmioty świadczące zgodnie z prawem usługi turystyczne na terenie Polski oferują zniżki na produkty i usługi turystyczne świadczone w ramach swojej działalności. Dla branży to świetna okazja do promocji swoich ofert, również poza głównym sezonem turystycznym. Ogólnopolska kampania promocyjna, zwiększenie liczby gości i reklama własnych usług – to efekty podjętych działań.

Najwięcej ofert w obniżonych cenach, bo aż 33 proc. dotyczy zazwyczaj usług noclegowych, kolejną kategorię stanowi zwiedzanie (20 proc.) oraz gastronomia (15 proc.). Turyści mogą również korzystać z atrakcji z zakresu kultury i sztuki (12 proc.), sportu i rekreacji (7 proc.) oraz usług oferowanych przez uzdrowiska i spa (5 proc.), a także innych jak usługi przewodnickie i transport.

Aby skorzystać ze zniżki, należy odnaleźć interesujące miejsce za pomocą mapy lub wyszukiwarki na stronie „Polska zobacz więcej" (www.polskazobaczwiecej.pl) i zapoznać się ze szczegółową ofertą partnerów.

 Na podstawie: https://polskazobaczwiecej.pl/

Fot. Liliana Bielas