Uniwersytet Trzeciego Wieku w Koniecpolu: rok 2019/20 rozpoczęty

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Koniecpolu: rok 2019/20 rozpoczęty

Pieśń Gaudeamus Igitur w minioną środę zainaugurowała nowy rok akademicki w Koniecpolu. Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok działalności. Pani Maria Zasępa, w imieniu Zarządu Stowarzyszenia, witała gości wydarzenia. Wykład inauguracyjny wygłosiła dr Joanna Górna z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Parlamentu, władz samorządowych Gminy i Powiatu, słuchacze i sympatycy Stowarzyszenia. Uroczystość uświetnił Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie z pięknym koncertem.

Wszyscy obecni goście życzyli studentom zdrowia, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Przypomnijmy, że pierwszy rok akademicki Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koniecpolu zainaugurowało 20 października 2015 roku. Obecnie skupia około 100 słuchaczy, którzy będą mogli brać udział w wykładach, szkoleniach, spotkaniach okolicznościowych i wycieczkach.

Celem działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest przede wszystkim aktywizacja i integracja seniorów z całej gminy, którzy są bardzo aktywnymi, pełni życia i pasji. Są dla mnie przykładem, jak można rozwijać się w wieku senioralnym i robić coś twórczego. Chciałbym, by tą pasją zarażać jak najwięcej osób. Mamy rozśpiewanych seniorów oraz Grupę Teatralną Feniks, z której jesteśmy bardzo dumni. Jest to wizytówka naszego miasta – powiedział burmistrz Ryszard Suliga. – Seniorów z pomysłem na jesień życia, ciekawych świata i aktywnych jest coraz więcej. Staramy się przedstawić osobom starszym bardzo bogatą oraz zróżnicowaną ofertę i od kilku lat podejmujemy w gminie różne działania, by seniorom żyło się jak najlepiej. Najpopularniejsza forma aktywności to Uniwersytety Trzeciego Wieku i Kluby Seniora. Taki Klub na ulicy Szkolnej  działa u nas od 2019 roku i mam nadzieję, że uczestnicy zajęć są zadowoleni z tego miejsca. Jest to nie tylko miejsce spotkań, kształcenia, ale również aktywizacji społecznej najstarszych mieszkańców miasta - dodał Ryszard Suliga.

Fot. Koniecpol.INFO