Wielki sukces Grupy Teatralnej BABINIEC!

Wielki sukces Grupy Teatralnej BABINIEC!

W dniu dzisiejszym Amatorska Grupa Teatralna „Babiniec”, działająca  przy Domu Kultury w Koniecpolu, z komedią muzyczną pod tym samym tytułem, zdobyła wyróżnienie honorowe na I Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych w Częstochowie "Zezowate Oko 2019" i otrzymała zaproszenie do występu w Działoszynie. Zespół tworzą aktorzy-amatorzy: Arleta Olszewska-Lorin,  Ilona Kawińska, Małgorzata Skrobich, Małgorzata Gołębiowska, Agnieszka Młyńska, Edyta Niedbał, Magdalena Saternus, Karolina Wieczorek, Renata Capiga.

Jestem bardzo dumny z osiągnięć naszego zespołu – mówi burmistrz Ryszard Suliga. Jednocześnie jestem zaskoczony, bo ta amatorska grupa teatralna nie działa długo, a już osiągęła tak wielki sukces i to na przeglądzie wojewódzkim. Przedstawienie „Babiniec” było już kilkakrotnie wystawiane w Koniecpolu i za każdym razem otrzymywało burzę oklasków oraz prośby o kolejne przedstawienia. Aktorki stworzyły bardzo wyraziste postaci, tworząc spektakl pełen pozytywnych emocji, humoru i przyjemnych wrażeń. Gratuluję serdecznie całej Grupie Teatralnej i czekamy na dalsze występy. Podziękowania kieruję również do reżysera sztuki, scenarzysty i autora tekstów oraz muzyki Zbigniewa Woldańskiego.

Przedstawienie „Babiniec” miało swoją premierę w Koniecpolu w marcu ubiegłego roku. Już niebawem rozpoczną się próby do przedstawienia Babiniec II. Premiera planowana jest na wiosnę 2020 roku.

W I Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych w Częstochowie wystąpił też drugi zespół teatralny z Koniecpola - „Feniks”, skupiający seniorów. Grupa Feniks to jedna z dwóch grup teatralnych działających przy Domu Kultury. Na swoim koncie artyści mają już dwa przedstawienia - „W uzdrowisku to jest życie” oraz „Życie to teatr”, ciepło przyjmowane przez publiczność i nagradzane oklaskami.

Animatorem i organizatorem amatorskiego ruchu teatralnego w Koniecpolu jest działający Dom Kultury w Koniecpolu. Oba teatry amatorskie promują gminę Koniecpol, występując w zaprzyjaźnionych gminach dla szerokiej publiczności. Swoje przedstawienia zaprezentowały już m.in. w Janowie, Poczesnej, Mykanowie. Teraz przyszedł czas na konkursy wojewódzkie.

Gratulujemy sukcesów!

Fot. Dom Kultury w Koniecpolu