Już jutro dożynki powiatowe. Gospodarzem jest gmina Koniecpol

Już jutro dożynki powiatowe. Gospodarzem jest gmina Koniecpol

Tegoroczne dożynki powiatu częstochowskiego odbędą się już jutro (8 września) w Koniecpolu. Trwają już ostatnie przygotowania prowadzone przez powiat częstochowski i Dom Kultury w Koniecpolu. - Serdecznie dziękuję całej gminie za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości – mówi burmistrz Ryszard Suliga. W szczególności chcę podziękować wszystkim sołectwom i mieszkańcom za trud jaki został włożony w udekorowanie naszych ulic.

Już w czwartek pojawiły się pierwsze dekoracje przygotowane przez sołectwa: Wąsosz, Łysaków, Okołowice, Oblasy, Stary Koniecpol, Rudniki, Aleksandrów. Przepraszam jeśli kogoś pominąłem, ale cała gmina włączyła się w organizację tego ważnego święta. Miałem przyjemność uczestniczyć w wykonaniu  pięknej dekoracji przy wjeździe do Koniecpola od strony Kielc i byłem zachwycony inwencją twórczą oraz efektem pracy pomimo przeciwności związanych z naturą i atakiem komarów. Inne miejsca też prezentują się przepiękne. Na tegorocznym placu dożynkowym jest już scena, ławki, krzesła, miejsce na atrakcje dla dzieci oraz namioty w przypadku niekorzystnej aury. Jest to bardzo duża impreza i duże przedsięwzięcie organizacyjne, bo dożynki powiatowe, ale Pani Dyrektor Arleta Olszewska – Lorin czuwa nad organizacją i na bieżąco rozwiązuje trudne problemy. Tak więc jestem spokojny, że wszystko zostanie przygotowane perfekcyjnie, jak zawsze. Dożynki to bardzo ważne dla nas święto, cieszymy się z plonów po całym roku ciężkiej, wytężonej pracy rolników. Serdecznie zapraszam wszystkich do świętowania i wspólnej zabawy – dodaje Burmistrz.

Obchody święta plonów zaczną się od przemarszu korowodu dożynkowego o godz. 12.30, który zostanie uformowany na ulicy Armii Krajowej przy stacji paliw. Następnie barwny korowód przejdzie na plac przy Zespole Szkół, gdzie o godz. 13:00 rozpocznie się polowa msza święta dożynkowa w intencji rolników i plonów. O godzinie 14:15 nastąpi oficjalne otwarcie XX Dożynek Powiatowych.

W programie rolniczego święta zaplanowano wiele atrakcji. Tradycyjnie zaprezentowane i ośpiewane zostaną wieńce dożynkowe, będzie koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej i występ Zespołu Folklorystycznego Ziemi Lelowskiej oraz inne prezentacje artystyczne. Podczas uroczystości ogłoszone zostaną wyniki powiatowych konkursów dożynkowych: Przodujący Producent Rolny, Ekologiczna Zagroda, Wieniec Dożynkowy.
Imprezie towarzyszyć będą wystawy rękodzieła i produktów rolniczych. Będą stoiska z lokalnymi wyrobami, a dzieci będą mogły poskakać na dmuchańcach.
Od godz. 20:00 wystąpi zespół InoRos – „Coś mi to mówi”. Po nich, od godziny 21:00, zaplanowano zabawę taneczną.

Fot. Koniecpol.INFO