Dywizjon 303, loteria fantowa, latający balon i nie tylko w sobotę na Rynku w Koniecpolu

Dywizjon 303, loteria fantowa, latający balon i nie tylko w sobotę na Rynku w Koniecpolu

W sobotę 10 sierpnia o godzinie 16:00 na Rynku rozpoczyna się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami, wśród których należy wymienić możliwość poznania historii Dywizjonu 303, wizytę specjalnego gościa - "Sznupka", pokazy policyjne, występy artystyczne, loterie z ciekawymi nagrodami, pyszne smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, lot balonem. 

Będzie pokaz sprzętu policyjnego i konkurs z nagrodami na temat bezpiecznych wakacji. Koniecpol specjalnie w ten dzień odwiedzi niezwykły gość – „Sznupek”, czyli maskotka śląskiej policji.

Atrakcją będzie na pewno latający balon na ogrzane powietrze, z którego będzie można obejrzeć rynek koniecpolski, a może i najbliższe otoczenie z nieznanej wcześniej perspektywy.

Przygotowano też niespodzianki w postaci loterii z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, do których należą pobyt wypoczynkowy w Poraju nad zalewem dla 2 osób i wycieczka do Warszawy dla 8 osób.

Ciekawą propozycją na sobotni wieczór będzie prezentacja pamiątek i faktów z historii Dywizjonu 303, którą przedstawi  Muzeum 303 im. pplk pil. Jana Zumbacha z miejscowości Napoleon w gminie Lipie (pow. kłobucki). Muzeum już teraz ma status instytucji kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i znalazło się w ofercie edukacyjnej Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej. Znajdują się tam pamiątki po polskich pilotach, a w części otwartej stoją samoloty z czasów II wojny światowej.

Piknik odbędzie się pod patronatem honorowym Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Posła Szymona Giżyńskiego i Senatora Ryszarda Majera.