Kreatywny przedszkolak. Projekt realizowany w Przedszkolu nr 2

Autor Inga Staszowska
Kreatywny przedszkolak. Projekt realizowany w Przedszkolu nr 2

Rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia to jedno z zadań wychowania przedszkolnego, dlatego też Przedszkole nr 2 w tym roku realizuje pierwszą edycję „Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego KREATYWNY PRZEDSZKOLAK”. Głównymi celami tego projektu są kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami, uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego” oraz rozwijanie umiejętności i sprawności manualnych.

W ramach projektu, co miesiąc dzieci mają do wykonania zadanie plastyczne związane z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Do tej pory kreatywnie działaliśmy z Darami Jesieni – powstały grzybki z pietruszki i ziemniaka, pieczątki z owoców oraz obrazki jesienne z pestek dyni i słonecznika. Potem zrobiliśmy piękne dzieła pt. „Moja Ojczyzna” techniką kolażu z różnych ścinków materiałów. Kolejnymi twórczymi wyzwaniami były: wykonanie tekturowej ozdoby choinkowej oraz praca z wykorzystaniem styropianu. Nasi wychowankowie bardzo chętnie wykonują zadania projektowe. Przed nami jeszcze wiele wyzwań, które sprawią dzieciom ogromną radość. Projekt zostanie zakończony w maju, Przedszkole otrzyma certyfikat Kreatywnego Przedszkola, a każde dziecko pamiątkowy dyplom.

5 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z racji tego wydarzenia, w przedszkolu przeprowadzone zostały zajęcia na podstawie filmu „Bal maskowy” z serii „Owce w sieci” na powyższy temat. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie korzystać z internetu, kto może im zagrażać i w jaki sposób można ustrzec się przed wirtualnym niebezpieczeństwem. Mamy nadzieję, ze wiedza nabyta podczas tych zajęć, w przyszłości zaoowocuje świadomym korzystaniem z dobrodziejstw sieci.