W Koniecpolu egzaminy gimnazjalne odbywają się zgodnie z planem

W Koniecpolu egzaminy gimnazjalne odbywają się zgodnie z planem

O trwającym strajku w szkołach i przygotowaniach do egzaminów gimnazjalnych mówiono w trakcie wczorajszej konferencji prasowej w Kuratorium Oświaty w Katowicach. W konferencji uczestniczył członek Zarządu Województwa Michał Woś, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer.

Opieka nad dziećmi jest zapewniona w 95 procentach placówek – mówił w trakcie konferencji wojewoda Jarosław Wieczorek. Jutro rozpoczyna się proces egzaminacyjny, który będzie decydował o przyszłości młodych ludzi, dlatego apelujemy do wszystkich organizatorów egzaminów, by umożliwić podejście do nich młodzieży, która przez lata przygotowywała się do egzaminów. Ten wybór ma istotne znaczenie dla ich przyszłości.

Jutro 38 tysięcy uczniów klas trzecich gimnazjalnych przystąpi do egzaminów, ale tak naprawdę wszyscy będziemy zdawać egzamin z odpowiedzialności – podkreślała wczoraj Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty. Dołożymy wszelkich starań, by ten czas przebiegał w województwie śląskim spokojnie, monitorujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami szkół. Ponad połowa placówek w województwie śląskim podjęła pracę, a dzieci mają zapewnioną opiekę.

Egzamin gimnazjalny w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2, gdzie organem prowadzącym jest gmina Koniecpol, rozpoczął się dzisiaj o godzinie 9:00 i odbywa się terminowo zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego (Dz. U. z 2017 r., poz. 2223 z późn. zm.).

Zespół egzaminacyjny pracuje w powołanym wcześniej składzie.

Żródło: fot. Tomasz Żak/BP UMWS