Panowie też mają swoje święto. Dzisiaj Dzień Mężczyzn

Panowie też mają swoje święto. Dzisiaj Dzień Mężczyzn

Doroczne święto obchodzą nie tylko panie. Dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Mężczyzn. Święto nie zyskało jeszcze takiego statusu jak Dzień Kobiet, jednak z roku na rok staje się coraz bardziej popularny.

Data Dnia Mężczyzny w Polsce nie jest dziełem przypadku. 10 marca polski Kościół katolicki obchodzi wspomnienie 40 Męczenników z Sebasty, rzymskich legionistów skazanych na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa w 320 roku.

Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzny została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobagu przy wsparciu m.in. ONZ. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie obchodzony jest oficjalnie 19 listopada przez państwa, które przyjęły zaproszenie do obchodów.  Ingeborg Breines, dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju, podczas przemowy w siedzibie ONZ stwierdziła, że dzień mężczyzny będzie doskonałym symbolem równowagi płci.

Zatem Panowie, wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta!

Szczególne życzenia dla druhów strażaków z wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Koniecpola, które w tym okresie mają swoje zebrania sprawozdawcze.