Dzień Strażaka w naszej gminie

Dzień Strażaka w naszej gminie

Kiedy ludzkie życie i dobytek są w ogniu oni zawsze są na miejscu by udzielić potrzebnej pomocy. Gaszą ogień, wspierają przy powodziach. To właśnie w ich intencji odprawiono dziś uroczystą Mszę Świętą.

Podziękowania za szczęśliwe powroty z akcji, prośby o dalsze łaski boże za wstawiennictwem Św. Floriana – tylko niektóre z intencji, w których odprawiona została w dniu dzisiejszym uroczysta Msza Św. w Parafii św. Michała Archanioła w Koniecpolu z udziałem Strażaków z terenu całej gminy Koniecpol oraz władz samorządowych.

Homilię w czasie uroczystej Eucharystii wygłosił ks. Marcin Malarecki - kapelan strażaków.

OSP Kuźnica Grodziska też świętowała

3 Maja to nie tylko święto narodowe, ale również święto Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski.

Po gminnych obchodach święta konsytucji, burmistrz Ryszard Suliga i starosta Henryk Kasiura, uczestniczyli w Mszy Św., w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Oblasach, którą odprawiono w intencji Strażaków z OSP Kuźnica Grodziska.

Uroczystość miała wyjątkowy charakter, bowiem w tym samym dniu odbył się też odpust parafialny ku czci NMP Królowej Polski.