W Koniecpolu odbył się Jarmark Wielkanocny 2023

W Koniecpolu odbył się Jarmark Wielkanocny 2023

1 kwietnia w koniecpolskim Centrum Społeczno-Kulturalnym odbył się Jarmark Wielkanocny. Wystawcy przygotowali ozdoby wielkanocne i świąteczne smakołyki. Atrakcją były też występy artystyczne najmłodszych mieszkańców. Wszyscy znaleźli coś dla siebie!

Przygotowane przez członkinie miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich wielkanocne przysmaki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszyscy, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w tym gminnym przedświątecznym spotkaniu mogli również zobaczyć, co oferują rękodzielnicy. Na stoiskach królowały przede wszystkim produkty związane z Wielkanocą.

Była to też okazja do złożenia życzeń wielkanocnych przez władze samorządowe gminy Koniecpol w osobie burmistrza Ryszarda Suligi oraz zaproszonych gości: Posła na Sejm RP Mariusza Trepki oraz Gwidona Jelonka, Członka Zarządu Powiatu Częstochowskiego.  

Było smacznie, kolorowo i wesoło! Palmy, pisanki, kurczaczki wielkanocne, ale też wypieki świąteczne można było zakupić podczas kiermaszu wielkanocnego – mówi burmistrz Ryszard Suliga. - W trakcie jarmarku mieszkańcy mogli zaopatrzyć się w rękodzieło, dekoracje świąteczne, stroiki oraz wyroby kulinarne przygotowane przez wspaniałe Panie działające aktywnie w Kołach Gospodyń Wiejskich. Na scenie zaprezentowały się nasze utalentowane dzieci z Koniecpola. Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój! Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali to wspaniałe wydarzenie!

Mieszkańcy wzięli również udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych i stroików świątecznych, prowadzonych przez Panią Iwonę Ptak – instruktora zajęć plastycznych i rzemiosła artystycznego w Domu Kultury. Palmy wyszły cudownie.