Morsowanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Morsowanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Niedziela 29 stycznia była w Koniecpolu szczególna. Koniecpol włączył się do wielkiego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku dla wszystkich, którzy chorują na sepsę.

Wolontariuszy i mieszkańców w tym dniu zjednoczył jeden cel - 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie!". Od rana do godz. 18:00 w Koniecpolu odbywała się kwesta uliczna i wiele innych wydarzeń mobilizujących do aktywnego spędzania czasu: nordic walking, występy artystyczne i joga dla dzieci, licytacja gadżetów WOŚP w Szkole Podstawowej nr 1.

Spotkanie miłośników chłodnych kąpieli nad zalewem w Koniecpolu też miało szczególny charakter. Morsowano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Woda i temperatura otoczenia była zimna, ale serca gorące.

Przepięknym momentem, jednoczącym wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w zbiórkę i darczyńców jest tradycyjne o godzinie 20.00, wzruszające i zawsze napełniające ludzkie serca nadzieją „Światełko do nieba”, gdy wysyłamy w stronę nieba i dobrych aniołów sygnał”.

W tym roku hasłem przewodnim Finału WOŚP jest „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Niech to przesłanie pozostanie z nami na długo, abyśmy wszyscy dbali o nasze zdrowie, bo zdrowy świat to przede wszystkim zdrowi ludzie.