Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Koniecpola

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Koniecpola

A tak właściwie ulicami Koniecpola przeszły orszaki z trzech stron świata: północy, południa oraz wschodu i jak nakazuje tradycja udały się do stajenki  w Kościele pw. św. Michała Archanioła, gdzie trzej królowi oddali hołd Dzieciątku, składając swe dary: złoto, kadzidło i mirrę. Orszak na plac kościelny prowadził konno sołtys Pan Edward Pikos.

Na zaproszenie księdza proboszcza Leszka Struzika również nasi wychowankowie z Przedszkola nr 2 wraz z Senatorem RP Ryszardem Majerem, Burmistrzem Miasta i Gminy Koniecpol Ryszardem Suligą, dyrektorem Domu Kultury Arletą Olszewską - Lorin, księdzem Marcinem Malareckim, rodzicami i wychowawczyniami wzięli udział w orszaku – mówi Urszula Garus dyrektor Przedszkola nr 2 w Koniecpolu. - Kolędując, w symbolicznych koronach na głowach, wspólnie powędrowaliśmy spod naszego przedszkola by oddać hołd i pokłonić się Nowonarodzonemu. Orszak został powitany przez Księdza Proboszcza, a następnie w naszym kościele zostały wystawione Jasełka przygotowane przez starsze przedszkolaki. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi naszej parafii za zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym dniu, a także wszystkim Gościom, rodzicom, dzieciom  i mieszkańcom za tak liczny udział.