Laboratoria Przyszłości

Autor Magdalena Pudło
Laboratoria Przyszłości

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łysinach odbywają się już zajęcia z użyciem nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Biorąc pod uwagę duże zróżnicowanie wiekowe uczniów naszej szkoły staraliśmy się wybrać urządzenia, z których będą mogły korzystać zarówno dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego jak i uczniowie klas I-VIII.

Największą popularnością wśród naszych wychowanków cieszy się zestaw Photon zawierający trzy roboty wraz z akcesoriami rozwijające umiejętność kodowania. Dla zapewnienia komfortowej obsługi robotów zakupiliśmy trzy dziesięciocalowe tablety.

Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudza również zestaw audio-wideo, w skład którego wchodzą nowoczesny aparat fotograficzny Canon z funkcją nagrywania filmów, statyw, zestaw oświetleniowy, mikrofon oraz mikroport. Starsi uczniowie podczas lekcji chętnie wchodzą w rolę reporterów, przeprowadzają wywiady a także doskonalą swoje umiejętności aktorskie. W ramach programu zakupiliśmy również mobilny zestaw nagłośnieniowy zawierający bezprzewodową kolumnę głośnikową oraz dwa mikrofony.

W ostatnich dniach do szkoły dotarła ostatnia partia zakupów zawierająca drukarkę 3D wraz z akcesoriami, zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami oraz stację lutowniczą. Z całą pewnością i te urządzenia wzbudzą entuzjazm i pobudzą do twórczej aktywności uczniów.