100 urodziny obchodzi dzisiaj mieszkanka Koniecpola

100 urodziny obchodzi dzisiaj mieszkanka Koniecpola

Niecodzienną uroczystość obchodzi dzisiaj Pani Władysława Kowalczyk. Seniorka rodu świętuje setne urodziny.

Znamienity Jubileusz zgromadził nie tylko najbliższą rodzinę, ale również przedstawicieli władz samorządowych. Zacnej Jubilatce serdeczne życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, spokoju i pogody ducha oraz samych radosnych dni w gronie najbliższych złożyli: burmistrz miasta i gminy Koniecpol Ryszard Suliga oraz członek zarządu powiatu częstochowskiego Gwidon Jelonek.

Setne urodziny były także wspaniałą okazją do wypowiedzenia ciepłych słów i wspomnień. A tych jest wiele. Pani Władysława urodziła się 26 września 1922 r. w Załężu.

Do szkoły uczęszczała w Kuźnicy Grodziskiej i ukończyła 4 klasy, ale pomimo to do dziś bardzo lubi czytać i codziennie ,,Żyć Ewangelią” – mówi Pani Anna Kołodziejska, córka Jubilatki. Mama ciężko pracowała w polu, bo z tego się utrzymywali. Jej matka zmarła w wieku 26 lat na zapalenie płuc, zostawiając dwie córki, Mama była najstarsza. Ojciec ożenił się powtórnie, mając jeszcze pięcioro dzieci. 2 lutego 1942 r. chcąc zarobić cokolwiek wyjechała do Warszawy na ,,służbę”, prowadząc gospodarstwo domowe, opiekując się 9 - letnią dziewczynką oraz pracując jako pomoc dentystyczna. Okres wojenny przeżyła więc w Warszawie, mając bardzo częsty kontakt z Niemcami, którzy byli pacjentami w gabinecie dentystycznym. Przez cały ten okres żyła w strachu, bo nie była zameldowana i bez dokumentów. 15 sierpnia 1946 r. wróciła do domu i natychmiast straciła wszystko co zarobiła z powodu wymiany pieniędzy. W roku 1950 wyszła za mąż w Teresowie i urodziła dwie córki oraz syna. Opiekowała się jeszcze dwiema córkami z poprzedniego małżeństwa męża, z którymi ma bardzo dobry kontakt. Była dobrą matką i bardzo pracowitym człowiekiem. Owdowiała mając 60 lat,  doczekała się 16 wnuków i 31 prawnuków.

Pani Władysława otoczona jest wspaniałą opieką najbliższej rodziny, a szczególnie córki Anny.

Jubileusz Setnych Urodzin to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Oznacza wszak cały wiek wypełniony codziennymi radościami i smutkami, ale też ciężką pracą i troską o dobro rodziny i innych ludzi.

Jeszcze raz życzymy Dostojnej Jubilatce zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Do życzeń wielu radosnych dni, zdrowia i pogody ducha dołącza się redakcja i czytelnicy Koniecpol.INFO.