Piknik rodzinny w samorządowym żłobku „Wesoły Skrzat”

Autor Malwina Klimas
Piknik rodzinny w samorządowym żłobku „Wesoły Skrzat”

3 czerwca w samorządowym żłobku w Koniecpolu „Wesoły Skrzat” odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorami pikniku byli dyrektor i pracownicy żłobka. To pierwszy taki piknik w historii istnienia placówki. Wcześniej nie było możliwości zaprosić rodziców i ich rodzin z powodu obostrzeń związanych z Covid-19.

 Zaproszeni zostali rodzice oraz rodzeństwo dzieci uczęszczających do żłobka, aby rodzinnie świętować Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka.

 Odświętnie ubrani tego dnia wychowankowie żłobka przygotowali dla swoich rodzin krótki występ, a następnie wręczyli wykonane wcześniej prezenty dla mamy i taty. Po uroczystym wstępie pracownicy żłobka zaprosili przybyłych gości do wspólnej zabawy na placu zabaw należącym do placówki. Rodzice mogli skosztować przekąsek, pysznych lodów, lemoniady, a także spędzić czas wraz ze swoimi pociechami, korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji, takich jak suchy basen z piłkami, tatuaże, malowanie twarzy, zabawa bańkami mydlanymi, balonami.

Piknik Rodzinny w żłobku to wspaniała okazja do wspólnej integracji, rozmów na temat rozwoju dzieci, a także pokazania rodzicom środowiska, w którym obcują ich dzieci na co dzień.

Zadowolone twarze naszych wychowanków i ich rodziców na fotorelacji najlepiej oddadzą i przybliżą pozytywną atmosferę panującą podczas imprezy.