Szkoła Podstawowa w Rudnikach - Działamy! Pomagamy!

Autor J. Mrozicka
Szkoła Podstawowa w Rudnikach  - Działamy! Pomagamy!

Pierwsze miesiące nowego roku kalendarzowego upłynęły w naszej szkole bardzo szybko. To za sprawą wielu różnych wydarzeń i akcji do których aktywnie się włączyliśmy. 

Tuż przed zimowymi feriami dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły swoich najbliższych na szkolną akademię związaną z Dniem Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały ciekawy program artystyczny, upominki oraz całe mnóstwo serdecznych życzeń i podziękowań. Dopełnieniem tych mile spędzonych chwil był słodki poczęstunek dla gości.

Z początkiem marca zaangażowaliśmy się w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w trzech zbiórkach darów: żywności, środków medycznych oraz przyborów szkolnych. Zebrane produkty przekazaliśmy potrzebującym pomocy i wsparcia naszym sąsiadom z Ukrainy.  Chcieliśmy w ten sposób pokazać naszą solidarność z ofiarami rosyjskiej agresji.

Kolejne tygodnie w szkole to czas wytężonej pracy, nauki ale też wspólnej integracji. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie zamiast na Dzień Wagarowicza postawili na wspólne działanie. Zorganizowano w szkole dzień pod hasłem „Zdrowo i kolorowo na talerzu”. W tym dniu każda klasa była jednym zespołem który miał za zadanie przygotować zdrowe przekąski, dania, napoje w danym kolorze. W efekcie końcowym mogliśmy nie tylko podziwiać ale również smakować specjałów przygotowanych przez uczniów. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się na medal. Wspólne planowanie, praca, pomysły zaowocowały pogłębieniem więzi koleżeńskich.

Obecnie przygotowujemy się do organizacji IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego, do którego zapraszamy dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.rudnikisp.edupage.org

Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu. Z pewnością nie będzie w naszej szkole nudno. A o tym co ciekawego u nas się wydarzy napiszemy w kolejnym artykule.