Nauczyciel Przedszkola nr 1 w Koniecpolu laureatem w regionalnym plebiscycie edukacyjnym

Nauczyciel Przedszkola nr 1 w Koniecpolu laureatem w regionalnym plebiscycie edukacyjnym

Dziennik Zachodni rozstrzygnął Plebiscyt Edukacyjny „Nauczyciel na Medal”, w którym wyłoniono najlepszych nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą, także tą akademicką. I miejsca w Powiecie Częstochowskim zajęła Pani Monika Gieroń - nauczyciel Przedszkola nr 1 w Koniecpolu.

Redakcja Dziennika Zachodniego nagrodziła najlepszych i najsympatyczniejszych nauczycieli, wybranych głosami uczniów oraz zadowolonych rodziców wychowanków w głosowaniu prowadzonym osobno w każdym mieście i powiecie naszego województwa, a następnie finale wojewódzkim. Nauczyciele z województwa śląskiego zostali wyróżnieni 25 marca 2022 r. w sali obrad Sejmiku Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Dyplomy i wyróżnienia uhonorowanym nauczycielom wręczali radni Sejmiku: Maria Materla i Rafał Kandziora.

Spotkaliśmy się dziś aby wyróżnić i uhonorować najpopularniejszych nauczycieli, wychowawców, wykładowców akademickich oraz przedszkola, szkoły i uczelnie Województwa Śląskiego roku 2021, których czytelnicy i internauci Dziennika Zachodniego obdarzyli zaufaniem poprzez oddane głosy. To ważny plebiscyt dla naszej redakcji, bo państwo jesteście przecież naszymi recenzentami. Tak naprawdę wam zawdzięczamy to, kim jesteśmy. Ucząc, kształtujecie naszą przyszłość. Dzisiejsi uczniowie będą przecież kiedyś zmieniać świat. Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej - umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania w nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem. Szukaliśmy nauczycieli, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców swoją cierpliwością, uprzejmością i serdecznością. Ale także takich, którzy wielki szacunek zdobywają fachowością, a czasem nawet... surowością. Szukaliśmy nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając przy tym swój czas wolny – mówił w trakcie uroczystości Grzegorz Gajda, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego.

Województwo stara się dostrzec wszystkich tych nauczycieli, którzy inspirują, porywają, fascynują, którzy mają w sobie pewną iskrę, dzięki której budzą w uczniach zapał do zdobywania wiedzy.

Z całego serca dziękuję za nominację do prestiżowego plebiscytu „Nauczyciel na Medal” – mówi Laureatka. - Sama nominacja do konkursu była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, wyróżnieniem i dużą niespodzianką. A wygrana i zdobycie w plebiscycie I miejsca w Powiecie Częstochowskim jest dla mnie bezcenna. Bardzo się cieszę, że medal mógł przywędrować do naszego przedszkola, do naszej gminy, do naszego wspólnego miasta. Na sukces zdobytego medalu składa się wiele osób. Są dwie strony medalu, jedna strona medalu należy do mnie, druga strona medalu należy do moich wychowanków, przedszkolaków, ich rodziców, koleżanek z pracy, pani dyrektor, przyjaciół oraz sympatyków Przedszkola nr 1. Dziękuję za ogrom życzliwości, sympatii i uznania – dodaje Pani Monika Gieroń.