Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Przedszkolu Niepublicznym Jaś i Małgosia

Autor Nauczyciele Przedszkola Niepublicznego „Jaś i Małgosia”
Międzynarodowy  Dzień Książki dla Dzieci w Przedszkolu Niepublicznym Jaś i Małgosia

W dniu 31 marca 2022r. w Przedszkolu Niepublicznym „Jaś i Małgosia” odbyło się spotkanie autorskie z okazji Dnia Książki dla Dzieci z pisarką, malarką, hafciarką, koronkarką,  artystką ludową oraz działaczką społeczną  Ewą Naporą.

Pani Ewa pochodzi z naszego rejonu, mieszka w miejscowości Kluczyce (gmina Secemin). W roku 2017 zdobyła tytuł  „Człowieka Roku” w kategorii Kultura, natomiast  w  2018 tytuł  „Człowiek Roku z działalności społecznej i charytatywnej” w powiecie Włoszczowskim. Dzieci powitały przybyłego gościa wierszem i piosenką. W dalszej części spotkania pani Ewa oczarowała nas opowieściami o czasach dzieciństwa, rozbawiła wspomnieniami o młodości i wzruszyła historią swojej kariery. Opowiedziała o swoim życiu i pasji do pisania oraz zaprezentowała  etapy powstawania książki.

Podkreśliła, że „książki rozwijają wyobraźnię  to prawdziwa podróż po krainie fantazji,  prawdziwe źródło wiedzy”. Przeczytała: „Baśń o dwóch księżniczkach” zachęcając tym dzieci do częstego sięgania po książki.

W dalszej części spotkania autorka zaprezentowała kolorowanki w trzech częściach pod tytułem „Świat rysunku Babci Ewy” – „mam nadzieję, że te kolorowanki będą odskocznią od nudy, a przygoda z kolorowaniem będzie rozwojem poznawczym u dziecka. Myślę, że to dobra forma poznania świata, zwierząt i kwiatów. Bardzo bym chciała, aby połączenie nauki z zabawą pozwoliło przybliżyć dzieciom wspaniały świat. W ten sposób chcę rozbudzić u nich wyobraźnię, kreatywność i samorealizację” – twierdzi Ewa Napora.

Miłym punktem dnia była przygotowana przez Ewę Naporę wystawa własnych prac. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały wytwory sztuki ludowej. Były pod ogromnym wrażeniem występu pisarki i zadawały wiele pytań. Na zakończenie  dyrektor Ewa Makowska  podziękowała naszemu gościowi za przybycie. Na pamiatkę miłej wizyty poetka podarowała na rzecz przedszkola swoje prace.

Cała społeczność przedszkolna składa Serdeczne Podziękowania i czeka na kolejne spotkanie.

Fot. Niepubliczne Przedszkole "Jaś i Małgosia"