Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki

W minionym tygodniu Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok działalności. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół w Koniecpolu.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia wszystkich gości powitała Pani Prezes Maria Zasępa, otwierając zaszczytną uroczystość. W wydarzeniu uczestniczyli słuchacze, przedstawiciele Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, władze samorządowe Gminy i Powiatu, sympatycy Stowarzyszenia.

Wszyscy obecni goście życzyli studentom zdrowia, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Przypomnijmy, że pierwszy rok akademicki Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koniecpolu zainaugurowało 20 października 2015 roku. Obecnie skupia wielu słuchaczy, którzy mogą brać udział w wykładach, szkoleniach, spotkaniach okolicznościowych i wycieczkach.

Seniorów z pomysłem na jesień życia, ciekawych świata i aktywnych jest coraz więcej – powiedział burmistrz Ryszard Suliga. Najpopularniejsza forma aktywności seniorów to Uniwersytety Trzeciego Wieku i Kluby Seniora, które działają też na terenie naszej gminy. Nasi seniorzy są pełni życia i pasji. Przykładem tej szczególnej twórczej pasji jest Grupa Teatralna Feniks. Jest to wizytówka i duma naszej gminy. Staramy się przedstawiać osobom starszym bardzo bogatą oraz zróżnicowaną ofertę, by seniorom żyło się jak najlepiej. Oprócz Uniwersytetu Trzeciego Wieku na ulicy Szkolnej  od 2019 roku działa Klub Seniora i mam nadzieję, że uczestnicy zajęć są zadowoleni z tego miejsca - dodał Ryszard Suliga.