Roczek Samorządowego Żłobka w Koniecpolu

Roczek Samorządowego Żłobka w Koniecpolu

To już rok. 1 października obchodzono pierwsze urodziny Samorządowego Żłobka "Wesoły Skrzat".

O żłobku pisaliśmy na łamach portalu wielokrotnie kiedy był dopiero w planach. Dzisiaj to prężnie działająca placówka ze świetną kadrą.

Miniony rok był wielkim wyzwaniem, szczególnie organizacyjnym, aby uruchomić placówkę zgodnie z przepisami, przeprowadzić rekrutację i zapewnić dzieciom opiekę na jak najwyższym poziomie.

Dokładnie rok temu żłobek rozpoczął swoją działalność z 6 dzieci – mówi Malwina Klimas, dyrektor żłobka. Mimo trudnej sytuacji, spowodowanej przez pandemię żłobek rozwijał się i funkcjonował nieustannie, kończąc rok szkolny 2020/2021 z 16 dzieci na pokładzie. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy z pełną obsadą 19 dzieci. Na skromnej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć Pana Burmistrza Ryszarda Suligę oraz rodziców wraz ze swoimi maluszkami. Dziękujemy Wam za ten rok i oby kolejny był również tak owocny.

Miniony rok był wielkim wyzwaniem, szczególnie organizacyjnym, aby uruchomić placówkę zgodnie z przepisami, przeprowadzić rekrutację i zapewnić dzieciom opiekę na jak najwyższym poziomie – mówi burmistrz Ryszard Suliga. Udało się, bo widać uśmiechnięte buzie naszych maluszków. Bardzo brakowało żłobka w naszej gminie, co potwierdza liczba chętnych. Rodzice mogą liczyć na bezpieczne i przyjazne miejsce za co serdecznie dziękuję całemu zespołowi Żłobka i pani Dyrektor.

Wnioski do Żłobka można składać przez cały rok do siedziby Żłobka przy ul. Armii Krajowej 2.