Nadleśniczy Zbigniew Matyśkiewicz odszedł na zasłużoną emeryturę

Nadleśniczy Zbigniew Matyśkiewicz odszedł na zasłużoną emeryturę

Nadleśnictwo Koniecpol to rozległy obszar, położony na terenie województwa śląskiego i świętokrzyskiego, w obrębie 10 gmin. To 15,8 tys. ha lasów państwowych oraz ponad 6,7 tys. ha lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa. Zasięg terytorialny Nadleśnictwa wynosi 935,5 km2, podzielony na dwa obręby leśne: Koniecpol i Szczekociny.

Wczoraj po wielu latach pracy nadleśniczy Nadleśnictwa Koniecpol Pan Zbigniew Matyśkiewicz odszedł na emeryturę.

To leśnik o wielkiej wiedzy, z powołania, z bogatym doświadczeniem, wspaniały organizator, zawsze gotowy do pomocy i współpracy – mówił w trakcie uroczystości burmistrz Ryszard Suliga. Składam w imieniu mieszkańców miasta i gminy Koniecpol serdeczne podziękowania za wiele lat pracy w Nadleśnictwie Koniecpol. Całą energię skupił Pan przede wszystkim na zachowaniu naszych koniecpolskich lasów i ich wykorzystaniu w taki sposób i w takim tempie, aby zapewnić zachowanie ich bogactwa i różnorodności biologicznej oraz wysokiej produkcyjności. W Nadleśnictwie Koniecpol szczególnie dbał Pan o to, aby lasy, obok funkcji gospodarczych i ochronnych, pełniły również funkcje społeczne. Wkładał Pan wiele zaangażowania, by odwiedzający nas goście mogli ciekawie i bezpiecznie korzystać z edukacyjnych i turystycznych funkcji leśnych. Pod Pana okiem tajniki wiedzy poznały pokolenia leśników. Dbał Pan o edukację leśną kolejnych roczników dzieci i młodzieży.

Dziękujemy za wieloletnią współpracę, jednocześnie życzymy aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się teraz. Niech spełnią się życzenia wszelkiej pomyślności, samych pogodnych i radosnych chwil, zdrowia, zadowolenia oraz długich lat życia na zasłużonej emeryturze. Niech będzie to spokojny czas rozwijania własnych zainteresowań i pasji, upływający mile w gronie rodziny, przyjaciół.