Dożynki parafialne w kościele św. Michała Archanioła w Koniecpolu

Dożynki parafialne w kościele św. Michała Archanioła w Koniecpolu

W minioną niedzielę odbyły się kolejne uroczystości dożynkowe o charakterze dziękczynnym: w kościele św. Michała Archanioła w Koniecpolu  i w kościele NMP Królowej Polski w Oblasach. Darami w postaci chleba dożynkowego, a także symbolicznymi wieńcami dożynkowymi rolnicy podziękowali za tegoroczne plony.

Piękny wieniec dożynkowy został przygotowany przez Gospodynie z sołectwa Teresów. Bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów ofiarował sołtys Edward Pikos, który prowadzi gospodarstwo rolne wraz z żoną. Uroczystość odbyła się w pięknie przystrojonym kościele.

Drodzy Rolnicy, jeszcze raz dziękujemy za tegoroczne plony - powiedział burmistrz Ryszard Suliga. Przyjmijcie wyrazy najgłębszego szacunku i uznania za Waszą niestrudzoną i pełną poświęcenia pracę. Wasze zaangażowanie i trud zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe każdego dnia,  za co jesteśmy wdzięczni. Bardzo dziękuję Panu Edwardowi Pikosowi, jego małżonce oraz Gospodyniom z Teresowa i wszystkim, którzy przygotowali piękny wieniec dożynkowy oraz udekorowali ołtarz i przekazali bochen chleba. Pan Edward jest rolnikiem z zamiłowania, ale również bardzo zaangażowany w sprawy sołectwa i całej gminy.

Fot. Dom Kultury w Koniecpolu